Learn Real English odc.1- 10 szkującąych faktów o McDonald i Apple po angielsku z angielskimi napisami

Learn Real English odc.1- 10 szkującąych faktów o McDonald i Apple po angielsku z angielskimi napisami2017-04-12T15:01:01+00:00

Oto dwa angielskie filmiki z angielskimi napisami z świata McDonalda i Apple. Teraz masz szanse przyjemnie, a przez to szybciej uczyć się angielskiego z tymi filmami.

Obejrzało go prawie milion osób, więc musiał być ciekawy. Pod spodem znajdziesz fiszki z najtrudniejszymi zwrotami z filmów. Dzięki nim przyswoisz sobie zwroty z filmów, a potem “pochwalisz” się podczas rozmowy. Miłego oglądania.

10 szokujących faktów o McDonald po angielsku z angielskimi napisami

Poziom ok. A-2

10 szokujących sekretów o Apple po angielsku z angielskimi napisami

poziom ok. B1

Co dalej?

Pewnie jak wiesz swojego doświadczenia większość tych słów zapomnisz za kilka dni. A przez to stracisz te 14 minut, które spędziłeś na oglądaniu tych filmików. Jeśli w ogóle zacząłeś tłumaczyć te słówka. A to zajmuje dużo, dużo czasu. Czasu, który mógłbyś poświęcić na zabawę z dziećmi lub swoje hobby.

Nie zapomnij dzięki szybkim powtórkom z fiszkami

Dlatego pomyślałem, że po tej interesującej nauce przygotuję dla Ciebie zestaw fiszek do tych filmów. Możesz je wydrukować, albo wrzucić do programu automatycznych powtórek jak fiszkoteka, anki lub darmowej fiszkoteki. Tak, dobrze czytasz. Znalazłem serwis o możliwościach fiszkoteki za darmo. Na razie.

Wydrukowane fiszki możesz powtarzać gdzie chcesz i kiedy chcesz. Na przykład czekając w kolejne czy na znajomych. Ja przeczytałem kiedyś tak całą książkę. I w sumie to nadal tak robię.

Jeśli nie lubisz papieru to fiszki spokojnie wrzucisz do systemu powtórek. Ten program pokaże Ci tylko fiszki, które słabo znasz, lub które zaraz zapomnisz. Dzięki temu, że nie musisz powtarzać całej tali fiszek składającej się np. z 500 fiszek oszczędzasz dużo czasu.

Program, który Ci polecę dodaje głos do fiszek. Możesz je także ściągnąć z serwisu i zrobić audio-fiszki. A potem słuchać podczas porannej gimnastyki.

Tak będę wyglądały fiszki, które możesz wyciąć, powtarzać w każdym miejscu (nawet jeśli nie masz czasu), a przez to one nie pozwolą Ci już nigdy zapomnieć angielskich słów.

Oto przykładowe frazy z fiszek:

reputation as secretive company – reputacja jako sekretnej firmy
to protect the privacy – aby chronić prywatność
recipient of illegal tax breaks – beneficjent (odbiorca) nielegalnych ulg podatkowych
minimum wage – płaca minimalna
with few prospects – z kilku perspektyw
to earn money – zarabiać pieniądze

(tak wygląda lista słów, które spokojnie zaimportujesz do każdego elektronicznego systemu powtórek)

 

Jak zapewne wiesz angielski zawiera wiele słów. Niektórzy twierdza, że nawet 70 000. Jednak przeciętny Brytyjczyk posługuje się 20 000, a nam wystarczy zaledwie 3 000 do swobodnej rozmowy.

Jednak nawet 3 000 to dużo. Nawet bardzo dużo. Nie sposób nauczyć się ich na raz, a jak się nauczysz jakiś zwrotów (bo te polecam) to musisz je powtórzyć. A wraz z przyrostem materiału będzie coraz trudniej powtarzać Ci poprzednie słówka, bo będzie ich coraz więcej.

I tutaj z pomocą przychodzą fiszki, w elektronicznej postaci czyli elektronicznego systemu powtórek.

Ten system pokazuje Ci tylko te słówka, które zaraz zapomnisz, a nie pokazuje Ci słówek, które już znasz! Dzięki temu oszczędzasz czas na słówkach, które znasz. A po drugie uczysz się więcej i szybciej, bo masz nie marnujesz czasu na słówka, które już znasz. A zaoszczędzony czas poświęcasz na dodatkowe zwroty i słówka.

Dzięki temu możesz uczyć się 2, a nawet 3 razy szybciej. zamiast 5 słów dziennie to 10, a nawet 20. Po miesiącu możesz znać już 300-600 słów i np. swobodnie mówić partnerowi co chcesz zjeść.

A do tego jest to idealne narzędzie dla zabieganych ucząc się na początku zaledwie 10 słów dziennie, po miesiącu poprawki zajmą Ci zaledwie do 15 minut, a wprowadzenie nowych do Twojej głowy ok. 4 minuty. Jeśli masz już przygotowane fiszki.

Bo same ich przygotowanie to droga przez mękę. Wiem o tym, bo jak to powiadają Anglicy: “byłem tam”. Na zrobienie jednej fiszki potrzeba minuty-dwóch minut czasu. Przy 10 to już całe 20 minut. Lepiej kupić gotowe. I takie znajdziesz pod spodem.

A jaki wybrać system powtórek. O tym już w środku kursu.

Oto co dokładnie znajdziesz w środku

Poziomśredniozaawansowany
Zawartość231 fiszek (pdf)
audio
lista fraz gotowa do użycia
Cena7 zł 50 zł(pdf)
Zamawiam 231 fiszek

 

Szybkich postępów
Kamil Kuczyński

Co się stanie po zamówieniu fiszek?

Po zamówieniu fiszek, wyślę Ci je na email, który podasz podczas zamówienia. Robię to przeważnie w poniedziałek, środę, piątek i czasami niedzielę.