Witaj

Jeden z naszych towarzyszy niedoli na angielskiej ścieżce poprosił mnie, abym znalazł proste angielskie audiobooki z polskim tekstem. A ponieważ znam kilka stronek postanowiłem skompletować kilka tytułów.

Wszystkie pozycje są na darmowej licencji, czyli wygasły do nich prawa autorskie i można się nimi swobodnie dzielić. 😀

Na początek zaczynamy od

Hansa Christiana Andersena

proste angielskie audiobooki z polskim tekstem- Nowe szaty cesarza

Przed wielu laty żył sobie cesarz, który tak bardzo lubił nowe, wspaniałe szaty, że wszystkie pieniądze wydawał na stroje. Nie dbał o swoich żołnierzy, nie zależało mu na teatrze ani na łowach, szło mu tylko o to, by obnosić przed ludźmi coraz to nowe stroje. Na każdą godzinę dnia miał inne ubranie, i tak samo, jak się mówi o królu, że jest na naradzie, mówiono o nim zawsze: “Cesarz jest w garderobie”.

Kliknij i Ściągnij mp3                                                              Polski tekst

proste angielskie audiobooki z polskim tekstem- Brzydkie Kaczątko

“Jakże pięknie było na wsi! Lato było w pełni! Żółciło się żyto, zielenił owies, siano na zielonej łące ułożono w stogi, bocian chodził na długich, czerwonych nogach i paplał po egipsku; nauczył się bowiem tego języka od matki. Wokoło łąk i pól ciągnęły się wielkie lasy, a w lasach l(…)”

Kliknij aby posłuchać                                                                   Kliknij, aby czytać Polski tekst

proste angielskie audiobooki z polskim tekstem- Calineczka

Była sobie pewnego razu kobieta, która bardzo, bardzo pragnęła mieć malutkie dziecko, ale nie wiedziała, skąd je wziąć. Poszła więc do starej czarownicy i powiedziała jej:

Kliknij, aby słuchać po angielsku                                                       Kliknij i czytaj polski tekst

Dziewczynka z zapałkami

Było bardzo zimno; śnieg padał i zaczynało się już ściemniać; był to ostatni dzień w roku, wigilia Nowego Roku. W tym chłodzie i w tej ciemności szła ulicami biedna dziewczynka z gołą głową i boso; miała wprawdzie trzewiki na nogach, kiedy wychodziła z domu, ale co to znaczyło! To były bardzo duże trzewiki, nawet jej matka ostatnio je wkładała, (…)

Kliknij, aby słuchać po angielski                                                     Kliknij, aby czytać po polsku

Księżniczka na ziarnku grochu

Był sobie pewnego razu książę, który chciał się żenić z księżniczką, ale to musiała być prawdziwa księżniczka. Jeździł więc po świecie, żeby znaleźć prawdziwą księżniczkę, ale gdy tylko jakąś znalazł, okazywało się, że ma jakieś “ale”…

Kliknij i słuchaj po angielsku                                                                 Kliknij i czytaj po polsku

Na dzisiaj to wszystko.

Jeżeli te proste angielskie audiobooki z polskim tekstem przypadły Ci do gustu możesz zajrzeć na stronę librivox lub wolnelektury, poszukać ciekawej bajki, a potem polskiego tłumaczenia. Jeśli nie znasz polskiego tłumaczenia w wyszukiwarce google wpisz- “nazwa utworu” wiki. Wtedy wyskoczy Ci link do wiki. Kliknij w niego, a potem poszukaj polskiej wersji językowej. I viola. Masz w ten sposób setki prostych angielskich audiobooków z polskimi tekstami.

Jeśli spodobała Ci się ta strona to kliknij proszę Lubię to, aby pomóc znajomym. Dobro wraca, więc i Ty na tym skorzystasz. 🙂

Pozdrawiam
Kamil Kuczyński