Twórcy najpotężniejszych korporacji nie wygrali dzięki inteligencji. Także nie dzięki charakterowi czy rodzinie. Więc czemu?

/, Ciekawy Fakt, Osobisty Sukces/Twórcy najpotężniejszych korporacji nie wygrali dzięki inteligencji. Także nie dzięki charakterowi czy rodzinie. Więc czemu?

Twórcy najpotężniejszych korporacji nie wygrali dzięki inteligencji. Także nie dzięki charakterowi czy rodzinie. Więc czemu?

Otóż na 75 najbardziej bogatych ludzi świata i historii 16 pochodzi z jednego kraju i to nie koniec zagadek. Oni pochodzą z jednego wieku, XIX wieku. Ale co jeszcze bardziej ciekawe, oni nie tylko pochodzą z tego samego wieku, ale także z tego samego dziesięciolecia. Pewnie nasuwa Ci się teraz pytanie dlaczego tak się stało? Odpowiedź poniżej lub pod linkiem: http://bit.ly/16bogatych
Przecież bardzo wiele osób zarówno przed nimi jak i po nich miało taką samą inteligencję, bardzo dobry charakter, bardzo podobne marzenia, bardzo podobne wychowanie. A jednak tym 16 udało się stworzyć międzynarodowe korporacje, które przetrwały ponad 100 lat!
Jak się pewnie domyślasz mówię o USA a dokładniej mówię o tych, którzy się urodzili w latach 30 dziewiętnastego wieku.
Goldman Sachs, Rothschild, Carnagie byli bogatsi niż nawet Bill Gates.
Nikt przedtem i nikt po nich nie zbudował tak wielkiego Imperium finansowego.
Czemu się tak stało? Dlaczego podbili świat pomimo tego, że inni mieli takie same warunki?
Wystarczył tylko jeden czynnik, aby oni stali się potężnymi finansistami, a reszta tak samo mądrych, zdolnych i odważnych ludzi jak oni, poległa.
Jednak ta historia nie ma dobrego happy endu, bo nie mamy na niego niestety wpływu.
A to wszystko dlatego, że oni mieli po około 30 lat, gdy Stany Zjednoczone weszły w okres uprzemysłowienia.
Wtedy powstawała potęga gospodarcza USA. Wtedy nie było jeszcze potężnych fabryk, firm i banków z którymi musieliby konkurować. Tak naprawdę to oni je stworzyli oferując lepsze warunki, niż konkurencja.
Wtedy zaczęli tworzyć swoje potężne firmy i zaraz po nich nikt nie był w stanie konkurować z ich korporacjami.
Natomiast przed nimi nikt nie mógł stworzyć takich korporacji, ponieważ nie było na to warunków: np. nie istniały koleje.
Drugi czynnik jest mentalny.
Ludzie którzy urodzili się po nich byli zbyt dotknięci wojną secesyjną, aby po prostu otworzyć biznes. Natomiast urodzeni przed nimi odczuwali zbyt dużą ich sytuację ekonomiczną i nie mieli po prostu możliwości otworzyć biznesu.
Przykro mi.

Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu
Malcolm Gladwell

By | 2018-04-29T08:21:05+00:00 April 29th, 2018|Biografie, Ciekawy Fakt, Osobisty Sukces|0 Comments