Nauka słówek angielskich od 4 do 5 razy szybciej?

///Nauka słówek angielskich od 4 do 5 razy szybciej?

Nauka słówek angielskich od 4 do 5 razy szybciej?

Jak uczyć się szybko słówek z angielskiego? To proste. Użyj ruchu.

Użycie ruchu jest najszybszym i najmocniejszym sposobem, aby uczyć się angielskiego słownictwa. Dr James Asher jest pionierem metody: “Total Physical Response”. W swojej metodzie używa on ruchu. Dzięki temu uczy się szybko i na długi okres czasu słownictwa.

Dr. Asher stwierdził w jego badaniach, że studenci uczą się słownictwa od 4 do 5 razy szybciej przy użyciu ruchu.

Ale znalazł również coś dużo bardziej ważnego- uczący się pamiętają słówka przez dłuższy okres czasu! Ci, którzy uczą się słownictwo “normalnie” bardzo zapominają to czego się uczyli. Po jednym roku “normalni” uczący się ,wykorzystujący zwykłe metody, zapomną 80% albo i więcej angielskich słówek. Uczący się angielskiego, którzy uczyli się słownictwa “z ruchem” zapamiętują nawet 80% angielskich słówek sprzed roku!

To OLBRZYMIA różnica. Nauka podczas ruchu jest znacznie szybsza. Dodatkowo pozwala na znacznie “głębszą” naukę.  Dzięki czemu pamiętasz angielskie słówka o wiele dłużej. To jest jak z nurkowaniem. Im głębiej “zejdziesz” tym dłużej wypływasz na powierzchnie, na której zapominasz słówek.

Dr Asher znalazł inne korzyści uczenia się w taki sposób. Główną, dodatkową korzyścią jest, że takie uczenie jest fajniejsze. Dlaczego to jest ważne? Kiedy uczący się lubią swoją naukę, kontynuują ją. Nie rezygnują tak często. Osiągnięcie poziomu mistrzowskiego z języka angielskiego jest długim procesem. Dlatego uniknięcie uczucia zrezygnowania lub poddanie się jest bardzo ważne!

Dr Asher stwierdził, że takie klasy mają o 30-80% wyższy wskaźnik kończenia kursu niż tradycyjne angielskie klasy. Innymi słowy, tacy “klasowicze” mają wyższe szanse kontynuowania nauki angielskiego rok po roku. To stwarza dużo większe szanse sukcesu.

Te badania zostały potwierdzone przez innych pracowników naukowych.

Dlatego jest to istotne, żebyś używał RUCHU kiedykolwiek uczysz się angielskiego!

fot. wpisu: © Angelika Bentin- Fotolia.com

PodpisKam

 

By | 2016-10-19T11:46:26+00:00 August 23rd, 2012|Angielski, Jak efektywnie uczyć się angielskiego?|8 Comments

Leave A Comment